top of page
Vyhledat

Problém s očkovacím certifikátom

Včera na mňa z každého postu vyskakovala informácia, že ľudia žiadajú o certifikát o očkovaní a systém nefunguje, oni žiadajú, stránka padá, certifikátu niet.


A mňa to teda trochu zaskočilo, lebo som sa zľakla, že som niečo nepostrehla a musím ho mať už včera, potom mi došlo, že nie, aby som išla do Tesco Expres, nemusím ho mať už včera...


Ale ja sa iné pýtam: Zaujíma tu niekoho, ako bude ten certifikát vôbec vyzerať? Nezaujíma. Malo by to niekoho zaujímať? Malo. Prečo? Lebo estetiku do života!


Mňa teda najmenej trápi, kedy mi ten certifikát dajú, ja chcem najskôr vidieť, ako bude vyzerať. Lebo ak to bude biela strana s čiernym Arial alebo Calibri textom navrhnutá vo Worde, tak hovoríme o potvrdení. A ja potvrdenie nechcem. Lebo medzi potvrdením a certifikátom je zásadný rozdiel.


Potvrdenie nezvykne byť vizuálne pútavé, ľúbivé, je také „mueh“. Odjakživa málokoho trápilo, ako potvrdenie vyzerá, hlavne, že je tam ten dôležitý text, ktorý potvrdzuje, že niečo môžeš alebo máš, buchneme tam pečiatku (toto je inak ďalšia kapitola nevkusu) a vybavené. Odchádzame spokojní, potvrdení.


Ale certifikát, priatelia, to je niečo úplne iné. To cítite už z toho honosného názvu: Certifikát. Pardon, ale to už očakávam kvalitný papier 300g, minimálne dva použité fonty, aspoň 3-4 pantonky, v ideálnom svete slovo „Certifikát“ potiahnuté parciálnym lakom.

A rozdelila by som to na balíčky, ako keď si kupujete predplatné (neviem, koľko bude toto trvať dokódovať na tú úbohú nczi webstránku, ale ja si rada počkám).


1. Tí, čo hejtujú očkovanie a zaočkovaných, čo majú stále s niečím a niekým problém a otravujú so svojim problémom slušných ľudí na sociálnych sieťach, ktorí sa nepýtali – tí dostanú len potvrdenie.

2. Tí, čo hejtujú len keď je na to naozajstný dôvod – tí dostanú certifikát v online forme.

3. Tí, čo sa od začiatku nepredbiehajú v očkovaní, slušne čakajú a nie sú hysterickí – tí dostanú ten ozajstný vytlačený plnofarebný kvalitný certifikát – a pozor – zarámovaný!


Ja neviem, prečo ja ešte nie som v politike. Všetko viem vyriešiť.

121 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page