Vyhledat

Petícia za zrušenie slova "len".

Dnes som telefonovala s mojím kolegom Ferim ohľadom plánovaných termínov a spoluprác (je to inak fantastický videotvorca, fotograf a človek - kliknite na instagrame @fgazik). On mi dal podnet napísať tento text.


LEN.


Toto slovo by malo byť zabudnuté. Hej, aj ja toto slovo používam, ale skúsim sa vedome nastaviť, aby som ho vymazala z hlavy. Lebo nič nie je len.


Častokrát dostávame zadania typu: “Stani, posielam ti pár fotiek a textov a ty to “len” zalom na pár strán a urob brožúrku.” Alebo. “Chceme len také jednoduché logo, len nejaká ikonka, názov a claim.” Alebo. “Koľko na to potrebujete času? Veď to len postriháte pár záberov a je to, nie?”


Nie.


Takto naša práca nefunguje. Naša práca nie je “len.” A ja úplne rozumiem, že to tak môže častokrát vyzerať. Ale zalomiť brožúru, navrhnúť logo alebo leták alebo postrihať video naozaj netrvá pár minút. Ak teda chcete, aby to nebolo len preto, aby to bolo. Je fakt, že niekedy veci urobíme veľmi rýchlo, lebo nám sadne téma, máme rýchlo dobrý nápad a ide to ako po masle. “Len” to upraceme v programe. Tú hlavu. Dáme nápadu vizuálnu podobu. A potom sa stane, že dostaneme kvantum textu, viac fotiek, zadanie na formát A5 a sedíme pri tom 3-4 hodiny. Lebo rozmýšľame. Lebo chceme, aby ten leták aj niečo povedal a aj nejako vyzeral. Proste, aby fungoval. Nie aby sme si odškrtli, že sme spravili a poslali faktúru.


Vizuál musí spĺňať “len” 2 základné body: 1. musí byť vizuálne pútavý, musí podať informáciu atraktívne a 2. musí fungovať. Teda vyvolať reakciu. V mojom ideálnom svete - pozitívnu reakciu. Ale toto neurobíme v časovom rozmedzí pár minút. S klientom, s ktorým sme už naladení na jednu vlnu je to reálnejšie. Tam už poznáme to zmýšľanie na druhej strane, ale niekedy nás proste pochytí taký ošiaľ, že nás prevalcuje nápad a máme to tak detailne v hlave, že dbáme na každý detail, na každú ikonku, na každý odtieň... Kým to nevyzerá tak, ako v tej hlave. (Zniem ako prepnutá? Dobre.)


Sú kampane, ktoré nie sú vizuálne atraktívne, vyvolávajú vo mne negatívnu reakciu, ale je možné, že fungujú v rámci nákupného správania (budem konkretizovať “len” na vyžiadanie - ale vyžiadajte si, rada by som poznala vaše názory na jednu konkrétnu kampaň :)


Nie je to “len” v našej práci. Častokrát takto pristupujeme k rôznym profesiám. Častokrát takto pristupujeme k emóciám. “Len ju to zamrzelo”. “Len sa mu to veľmi nepáčilo”. “Len sa posťažoval”. "Len by som rada pripomenula..." Nezľahčujme veci, aby sme mali pocit, že všetko ide hladko. Pomenúvajme veci tak, ako sú a je to vyriešené. Nie vždy na prvý pocit hladko, ale vo finále budeme cítiť veľké zadosťučinenie.


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše